KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12257040
nr 1225 7040
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Azalea. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 december 2018
kl 18:14:19
12/12 16:00:24
Frithiof Berglund
Läs mer om Frithiof Berglund